ВИДЕО: Желе бонбони од лубеница – Летото е време за забава

ВИДЕО: Желе бонбони од лубеница – Летото е време за забава

Летото е период кога ја имаме на располагање лубеницата, која е царица на овошјето.Еве како може да направите супер вкусни желе бонбони од лубеница. Ем ќе ви биде забавно, ем ќе уживате во вкусот.

Состојки:

  • 1 помала лубеница
  • 2 шолји врела вода
  • 3 пакувања желатин
  • 1 желе од јагода
  • чоколаден корнфлекс

Подготовката погледнете ја во видеото:

Повеќе вести на Готви.мк

Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела

Ќе ви годи летово: Сладолед со омилениот нутела крем

Седумдневна диета со вашата омилена храна

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Чиа пудинг

Вафли за заљубени

singlepost_text