Справете се со досадните комарци – Едноставен начин со кој чешањето исчезнува

Справете се со досадните комарци – Едноставен начин со кој чешањето исчезнува

Читател на Готви.мк ни испраќа евтин и едноставен рецепт со кој инстантно ќе се ослободите од досадното и болно чешање предизвикано од убодите од комарци.

Тој вели дека летово на едно од туристичките места се здобил со над 25 убоди од комарци.

За да го спречи чешањето уотребил само една намирница – алкохолен оцет.

Оцетот се нанесува на памук или салвета и потоа се премачкуваат местата со убоди од комарци. Чешањето престанува веднаш.

Доколку осетите повторно чешање, направете ја истата постапка.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Комарци и муви во домот? Со овие 2 намирници повеќе нема ни да припарат

Комарци? Рецепт со кој ќе бидете мирни цело лето

Протеините – основа на ефикасните диети

ВАЖНО: 5 намирници за рамен стомак ова лето

Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text