Совршен сос од крем сир – одлично оди со секое јадење

Совршен сос од крем сир – одлично оди со секое јадење

Направете еден необичен и кремаст сос кој одлично оди со секое јадење.

Состојки:

 • 150 гр крем сир
 • 2 лажици павлака
 • 1 лажица мајонез
 • 1 лажица сенф
 • 1 ситно сечкан лук
 • 1 ситно сечкан кромид
 • 50 гр сувомеснато по желба
 • сол и бибер

Подготовка:

 1. Промешајте ги сите состојки во еден сад, додека не се добие хомогена смеса.
 2. Послужете со компири, крекери, леб, мекици, било какво тесто…
 3. Добар апетит!

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири

Гнездо од компири со селско месо

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

singlepost_text