????????????????????????????????????

Разладете се со богат вкус: Сладолед со кокос и банана

Летото е време за разладување, а што може да не разлади поубаво од сладолед. Пробајте нов вкус со кокос и банана.

Состојки:

  • 2 банани
  • 1 лажица лимонов сок
  • 200 мл шлаг
  • 175 мл кокос
  • ванилин шеќер
  • малку цимет

Подготовка:

  1. Бананите и лимоновиот сок се ставаат во сад и се мешаат додека не се соединат. Со миксер се меша смесата и се става прашокот за шлаг, кокосот, ванилиниот шеќер и циметот.
  2. Ставете во калапи и замрзнете.
  3. Може да декорирате со банани и кокос одозгора.
  4. Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Пржена банана