ПРАКТИЧНО: Еве како да извадите ‘рѓа од алиштата за само 5 денари

ПРАКТИЧНО: Еве како да извадите ‘рѓа од алиштата за само 5 денари

‘Рѓата знае да биде многу непријатна и да изгледа навистина грдо на вашите омилени алишта. Еве како евтино, брзо и ефикасно да ја отстраните:

Во ѓезве или сад ставете вода да зоврие на јака температура. На делот од алиштата каде има ‘рѓа ставете малку лимонтус.

Врз ѓезвето во кое врие водата, на пареата, ставете го делот од алиштата на кој има лимонтус. Оставете го да стои неколку минути додека да исчезне ‘рѓата. Повремено протривајте одозгора.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

ВИДЕО: Рецепт за природна маска против акни и мозолчиња

singlepost_text