Појадок за медал: Омлет со индиски ореви

Појадок за медал: Омлет со индиски ореви

Омлетот никогаш не бил повкусен. Овој необичен рецепт од сега ќе го правите постојано во домот. Ова се намирниците кои ви се потребни:

Состојки:

  • 1 шолја индиски ореви 
  • 2 јајца 
  • 2 лажици кисела павлака 
  • оригано 
  • доматно пире 
  • сол

Подготовка:

  1. На тава се става масло да се загрее. Индиските ореви се толчат, се ставаат заедно со сите состојки во сад и сè убаво се мати. 
  2. Омлетот се пече од двете страни додека да добие боја. 
  3. ПРЕПОРАКА: Одлично оди со сенф, кечап и мајонез.

Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора

Нови правила во Грција: Казна од 150 евра ако носите свое пиење на плажа

Ќе патувате во Грција? – Внимавајте што носите преку граница зашто…

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

 

singlepost_text