Невремето се поблиску до Скопје

Невремето се поблиску до Скопје

Моменталната временска прогноза вели дека над Скопската котлина се наоѓа компактна облачна маса и се движи кон исток.Врнежите се со умерен до засилен интензитет , проследени со умерени грмежи.

Превземено од Пресс24.мк

Повеќе вести на Готви.мк

БРАВО: Продиџи ќе донираат за настраданите во поплавите

Фондацијата на Ана и Владе Дивац повикуваат светот да донира за настраданите во поплавите

Пекабеско донираше 2,4 тони млеко и конзервирана храна за настраданите во поплавите

(ФОТО) Слаткар: Остај тастатурата и фати се за лопата

Сања за акцијата на Слаткар: Маж ми, дел од големите мажи!

НЕВРЕМЕ: Донации за семејствата на загинатите и настраданите во поплавите – Еве како да помогнете

Еве како да донирате за настраданите во поплавите

singlepost_text