Домашен пилинг за тело од три состојки

Домашен пилинг за тело од три состојки

Направете домашен пилинг за тело од три состојки. Кожата ќе блеска и ќе се чувствувате заводливо и одлично.

Состојки:

  • 1 банана
  • 3 лажици шеќер
  • 1/4 екстракт од ванила

Подготовка:

  1. Сите состојки се ставаат во сад и се мешаат. Смесата треба да не биде премногу течна.
  2. Се става на телото и нежно се трие.
  3. Исплакнете со топла вода.

Повеќе вести на Готви.мк

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

ВИДЕО: Рецепт за природна маска против акни и мозолчиња

 

 

singlepost_text