Завршува викендот: Еве какво ќе биде времето

Завршува викендот: Еве какво ќе биде времето

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец.Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 29 до 36 степени.

Во Скопје времето ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност во попладневните часови. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 34 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 8.

Во текот на целата работна недела времето во земјава ќе биде променливо, во некои делови и претежно облачно, свежо и ветровито. Во понеделник во попладневните часови ќе биде нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а наместа процесите ќе бидат поинтензивни.

Во следните денови ќе има врнежи со променлив интензитет, проследени со ретки грмежи и со засилен северен ветер. Температурите од вторник ќе бидат значително пониски и ќе се движат од 20 до 28 степени.

Повеќе вести на Готви.мк

Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Принцот Хари е на диета – Еве што не смее да јаде

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text