Во кујната ништо не е забрането: Сланина и банани-совршена комбинација

Во кујната ништо не е забрането: Сланина и банани-совршена комбинација

За некои ова ќе биде чудна комбинација, за некои кои пробале највкусна. Помешајте сланина и банана, резултатот е генијален, а вкусот незаборавен.

Состојки:

  • 1 банана 
  • путер од кикиритки 
  • сланина на парчиња

Подготовка:

  1. Испасирајте ја бананата и помешајте ја со путерот од кикиритки. 
  2. На секое парче сланина ставете од смесата и замотајте. 
  3. Зацврстете со чепкалка и уживајте во оваа закуска. 
  4. Гответе со љубов и уживајте во храната!

Повеќе деликатеси на Готви.мк:

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Зелка на поинаков начин

Бујурди – топено сирење

Брускети помодоре

ВИДЕО: Посно и брзо – Како да направите домашен хумус намаз

Брзо мезе за ненајавени гости

Пица а ла Бица

Домашна пица

Домашна пица капричиоза

Посно и вкусно: Фурнарини за 1 минута

Пица лазањи – рецепт кој сите го бараат

Пица салами

singlepost_text