ВИДЕО: Пораката на Боки 13 по невремето и поплавите кои го зафатија Скопје

ВИДЕО: Пораката на Боки 13 по невремето и поплавите кои го зафатија Скопје

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 непосредно по невремето кое го зафати Скопје излезе со видео порака во свое лично име како и од името на Асоцијацијата за човекова и социјална заштита.

„Помалку гумени чизми, повеќе конкретни дела“, напиша тој под видеото. Погледнете го целото обраќање кое Боки го објави на својот Фејсбук профил:

Инаку, состојбата во погодените региони од поплавите полека се нормализира, а во справувањето со последиците учествуваа голем број на волонтери, организации, компании и институции. Владата информираше дека донела одлука сите погодени семејства да бидат обештетени, а пријавувањето е во тек.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

ФОТО: Наместо торта, за роденден доби 1001 роза

Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Принцот Хари е на диета – Еве што не смее да јаде

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text