ВИДЕО: Цел џет сет го прослави 30 роденден на Боки 13

ВИДЕО: Цел џет сет го прослави 30 роденден на Боки 13

Викендов, Боки 13 го прослави својот јубилеен 30 роденден. Се играло и пеело до зори.

На журката освен Тамара, Лила, Весна Петрушевска, Бане Поповиќ… присуствувале и Лепа Лукиќ, Весна Змијанац, како и многу други роднини и пријатели на Боки.

Тој на својот Инстаграм профил објави дел од дуетот со Весна Змијанац на песната „Кад замиришу јорговани“. Еве како тоа звучело:

KAD ZAMIRISU JORGOVANI…. Me & V. Zmijanac 🔝🎉🎂💋❤️

A video posted by Boki 13 (@boki13official) on

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

ФОТО: Наместо торта, за роденден доби 1001 роза

Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Принцот Хари е на диета – Еве што не смее да јаде

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

 

ФОТО: Бане Поповиќ

singlepost_text