Ви отекуваат нозете? Напијте се од овој чај

Ви отекуваат нозете? Напијте се од овој чај

Нозете можат да отечат од топлото време, во текот на бременост, при преголем внес на сол, или при консумирање некои лекови. Ако вашите нозе се отечени и ве болат, решението е чај од магдонос.

Исечкајте китка магдонос и ставете ја во шолја за чај. Прелијте со врела вода и оставете да отстои пет минути. Можетеда додадете и лимон или мед.

Консумирајте го додека е топло бидејќи тогаш има најдобар ефект.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

Зошто е здраво да јадеме праски?

Лубеница 15, праски 30, цреши 120 денари за килограм – Еве ги моменталните цени на пазарот во Охрид

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора

Природна лимонада од праски – веднаш ќе посакате да ја направите

Портокал, праска, кајсија… Здравствени предности на природните oвошни сокови

Исхрана на децата: Еве колку овошје и зеленчук треба да јадат дневно

Јадете колку сакате – Антиоксиданс диета

singlepost_text