Сутоморе: Кафе од 40 до 90 денари, пиво 60 денари – Еве ги и другите цени

Сутоморе: Кафе од 40 до 90 денари, пиво 60 денари – Еве ги и другите цени

Наша читателка, Јелена Војиновиќ ни испраќа цени од Сутоморе, Црна Гора:

Парче пица 60 денари
Пиво 0,5 л 60 денари
Праски 1 кг 80 денари
Банани 1 кг 70 денари
Кафе 40 до 90 денари
Лежалки 400 – 500 денари

Таа вели дека е презадоволна од цените кои се нудат во ова туристичко место, како и дека цените на млекото и јогуртот се исти како во Македонија. Ова, вели Јелена, е посебно важно за фамилии со мали деца.

Прочитај поврзани Gotvi.mk вести:

Халкидики на плажа: Кафе од 3,5 евра, гиро од 2,5 евра

Еспресо и кока кола 90 денари – Погледнете ги овие цени на плажа во Преспа

Викендов во Охрид на плажа – вода 40, еспресо 50 денари

Нес кафе 3,5 евра, тост 4 евра – Погледнете ги цените на оваа плажа кај Никити во Грција

ФОТО: 30 денари еспресо на плажа – Еве каде се овие цени

Тост 70 денари, пиво 80 денари – Е ова се добри цени на море!

Кафе и сок 60 денари – Оваа година одиме тука на море

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Читатели реагираат: Грција не е толку скапа за одмор! Еве ги цените

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

singlepost_text