По невремето во Кичево, патот кон Охрид повторно отворен за сообраќај

По невремето во Кичево, патот кон Охрид повторно отворен за сообраќај

Сообраќајот на магистралниот пат Кичево – Охрид кај Млинот е нормализиран, соопштија предмалку од АМСМ.

Вчера вечер (19.08.2016 година) невреме го зафати Кичево. Патот кон Охрид беше поплавен, а сообраќајот кон овој град беше пренасочен кон алтернативни патишта.

Неколку возила беа заглавени на патот, пренесе OhridNews од очевидци.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

ВИДЕО: Невреме во Кичево, поплавен патот кон Охрид

Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Принцот Хари е на диета – Еве што не смее да јаде

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text