Јадете леќа –  Домашен специјалитет кој нè прави здрави

Јадете леќа – Домашен специјалитет кој нè прави здрави

Иако многумина со денешното темпо на живот имаат малку време за квалитетен оброк и најчесто јадат брза храна, сепак понекогаш треба да се одвои време за себе и да се направи јадење кое е здраво и го чува организмот.Леќата е совршена за вкусна манџа, а го штити и организмот. Помага да се намали холестеролот, му помага на срцето да биде здраво, го стабилизира нивото на шеќер и ни дава енергија.

Исто така, леќата помага и да загубиме килограми, бидејќи содржи влакна и хранливи состојки кои немаат многу калории и не држат сите, а и ни го прочистуваат организмот.

Поврзани вести на Готви.мк

Лубеницата е кралица на овошјето – вкусна чинија за многу здравје

Веднаш тркнете во маркет да купите ананас

Тие се најздравото овошје – сигурно не ни помисливте на нив

Сутлијаш со шумско овошје

Добар старт на денот: Егзотичен напиток за енергија

ВИДЕО: 4 магични трикови со овошје

Заборавете на ледот – одсега само ова ќе го ставате во пијачката

 

singlepost_text