ФОТО: Би платиле ли 30 евра за овие лежалки?

ФОТО: Би платиле ли 30 евра за овие лежалки?

Читател ни испраќа цени од лежалки на една плажа близу Парга, Грција. Тој цели дека за овие две лежалки и чадор покрај море се плаќа 30 евра.

Плажа лежалки Lichnos Parga 1

На другите плажи во Парга лежалките се движат помеѓу 6 и 8 евра, вели тој.

Прочитај поврзани Gotvi.mk вести:

Халкидики на плажа: Кафе од 3,5 евра, гиро од 2,5 евра

Еспресо и кока кола 90 денари – Погледнете ги овие цени на плажа во Преспа

Викендов во Охрид на плажа – вода 40, еспресо 50 денари

Нес кафе 3,5 евра, тост 4 евра – Погледнете ги цените на оваа плажа кај Никити во Грција

ФОТО: 30 денари еспресо на плажа – Еве каде се овие цени

Тост 70 денари, пиво 80 денари – Е ова се добри цени на море!

Кафе и сок 60 денари – Оваа година одиме тука на море

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Читатели реагираат: Грција не е толку скапа за одмор! Еве ги цените

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

singlepost_text