Дали здравата храна не прави попривлечни?

Дали здравата храна не прави попривлечни?

Истражувањата на група психолози на Универзитетот Сент Ендруз го анализирале консумирањето на овошје и зеленчук, и тоа како тие влијаат на нашето тело.Според учесниците кои биле дел од истражувањето, оние кои шест дена јаделе овошје и зеленчук и својотначин на живот го замениле со здрава исхрана, биле оценети како попривлечни за спротивниот пол.

Самата храна придонесува кожата да добие друга боја, да биде посвежа и да се зголеми привлечноста, заклучуваат авторите на ова истражување.

Повеќе вести на Готви.мк

Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text