Вкусна бабина кајгана – За прави гурмани

Вкусна бабина кајгана – За прави гурмани

 Нашите баби секогаш знаат да направат највкусно јадење, па затоа овој пат Gotvi.mk ви нуди кајгана со неодолив вкус по рецептот на баба.

Состојки:

  • 2 јајца
  • 1 лук
  • 1 пиперка
  • сол
  • масло
  • бибер

Подготовка:

  1. Се чисти и сечка лукот, заедно со пиперката, па се ставаат на тава со загреано масло. Искршете ги двете јајца и додадете ги во садот, па додадете ги и зачините.
  2. Печете додека не добие боја кајганата.
  3. Послужете со некоја вкусна сезонска салата.
  4. Добар апетит!

Поврзани рецепти на Готви.мк

ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи

ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин

Печен спанаќ со јајца

ВИДЕО: Нема повеќе печење или пржење јајца, туку…

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца