ВИДЕО: Погледнете како келнер им наплаќа поскапо на странци

ВИДЕО: Погледнете како келнер им наплаќа поскапо на странци

JoomBoos одлучил да спроведе мал експеримент и во Пореч нарачал кафе на хрватски јазик, а веднаш потоа и на англиски.

Тие добиле кафе за околу 60 денари, послужено со чаша вода и шеќер. Подоцна кога тој нарачал кафе на англиски, наплатено му е дупло повеќе или околу 120 денари, а не добил ниту вода ниту шеќер!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Еспресо и кока кола 90 денари – Погледнете ги овие цени на плажа во Преспа

Викендов во Охрид на плажа – вода 40, еспресо 50 денари

Нес кафе 3,5 евра, тост 4 евра – Погледнете ги цените на оваа плажа кај Никити во Грција

Поскапо во Грција – на иста плажа во Неа Каликратија годинава повисоки цени

ФОТО: 30 денари еспресо на плажа – Еве каде се овие цени

Тост 70 денари, пиво 80 денари – Е ова се добри цени на море!

Кафе и сок 60 денари – Оваа година одиме тука на море

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Читатели реагираат: Грција не е толку скапа за одмор! Еве ги цените

 

Фото: YouTube

Преземено од Скај.мк

singlepost_text