Северина се прејала, па за малку фалело да го откаже планираниот стајлинг за настап на Гуча

Северина се прејала, па за малку фалело да го откаже планираниот стајлинг за настап на Гуча

Северина во Гуча толку се прејала што малку фалело да го откаже планираниот стајлинг за настап. Таа откри дека долго време посакувала да го проба познатиот српски специјалитет – свадбарска зелка.

„Ја пробав зелката. Беше одлично додека јадев, но потоа ми беше тешко да си го облечам планираниот костим за настап“, изјави таа.

Пејачката откри дека е пресреќна што имала можноста да пее на Саборот на трубачи.

„Секога година слушам за Гуча и многу сум среќна што ме повикаа да пејам овде“, рекла Севе.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

 

Преземено од Прес24

singlepost_text