Girl witn facial mask and cucumber on her eyes

По напорниот работен ден: Негувајте го лицето со маска од квасец

По напорниот работен ден, направете си маска за лице, со која ќе добиете свеж изглед и ќе исчезнат темните кругови под очите.Потребен ви е квасец, малку мед и неколку капки маслиново масло. Сè се меша, се става на кожата и се остава 20 минути.

Потоа, кожата се плакне со млака вода.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text