Медени колачиња од путер и брашно

Медени колачиња од путер и брашно

Може да направите вкусни и медени колачиња од само три состојки. Брз и едноставен рецепт од кој нема да имате насит.

Состојки:

  • шеќер во прав
  • путер
  • 250 гр брашно

Подготовка:

  1. Сè се става во сад и се меша додека не се добие хомогена смеса.
  2. Се пече тестото 25 минути на 200 степени и се вадат правоаголници.
  3. Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк

Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки

ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

 

singlepost_text