ФОТО: Џејми Оливер е татко за пример

ФОТО: Џејми Оливер е татко за пример

Познатиот Шеф, Џејми Оливер објави фотографија од првото капење на неговото новородено дете.

Џејми има огромно искуство во кулинарството, но и во растењето деца со оглед на тоа што на фамилијата Оливер ова е петто дете 🙂

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

ФОТО: Џејми Оливер му ја покажа градината на своето бебе

ФОТО: Еве го најдоброто селфи на Џејми Оливер

ФОТО: На Џејми Оливер му се роди 5то дете – сеуште не одлучиле како ќе се вика

Тестенини по рецепт на Џејми Оливер

Пилешко со паста и песто сос – инспирирано од Џејми Оливер

Џејми Оливер со рецепт за да не паѓа дожд (ФОТО)

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

Принцот Хари е на диета – прочитајте што не смее да јаде

Тајната е во путерот – рецептот за вкусен тост на принцот Чарлс

singlepost_text