Еве што годинава нема да може да носите на Октоберфест

Еве што годинава нема да може да носите на Октоберфест

Минхенските градски власти најавуваат воведување забрана за носење ранци и поголеми торби како и кревање ограда, како би ги засилиле безбедносните мерки за одржувањето на Октоберфест.

Заменик градоначалникот на Берлин, Јозеф Шмид, изјави дека нема да биде дозволен влез на годишната прослава на пивото доколку носите торба која може да собере повеќе од три литри.

Засилените безбедносни мерки следат после неодамнешните терористички напади во Германија.

Повеќе вести на Gotvi.mk:

Емина Јаховиќ објави фотографија на Instagram и доби 12.000 комплименти

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

 

Преземено од Прес24

singlepost_text