Видео рецепт: Чоколадна бомба – Десертот по кој полуде светот

Видео рецепт: Чоколадна бомба – Десертот по кој полуде светот

Чоколадната бомба е десерт по кој полуде светот. Се обликува чоколадна топка, се прави прелив од карамел, се посипува со него и топката пука. Погледнете во видеото како да го направите овој прекрасен десерт.

Чоколадната бомба е десерт по кој полуде светот. Се обликува чоколадна топка, се прави прелив од карамел, се посипува со него и топката пука. Погледнете во видеото како да го направите овој прекрасен десерт.

Повеќе рецепти на Готви.мк

5 намирници кои можат да ги заменат десертите

Ако јадете во ова време од денот никогаш нема да се здебелите

Баклава со вишни по одличен рецепт

Баклава

Класични благи мафини

Шлаг од јагоди – вистински пролетен специјалитет 

Неговото височество: Топло-ладен колач

singlepost_text