Ручек или вечера? – Сеедно, само 20 минути ве делат од совршенство

Ручек или вечера? – Сеедно, само 20 минути ве делат од совршенство

(
На горештините дефинитивно ви одговара да јадете нешто што лесно и брзо се спрема, без стоење до шпорет. Еве еден таков лесен и брз рецепт, готов за 20 минути:

Состојки:

  • пилешко месо
  • 7 парчиња моцарела
  • 7 парчиња салама Пекабеско
  • сос од домати
  • оригано
  • чедар кашкавал

Подготовка:

  1. Подготовката е едноставна. Пилешкото е како подлога за пица. На седум места ставете го месото, додадете малку доматно пире, по парче моцарела и салама, па оригано и чедар.
  2. Ставете во рерна на 180 степени 20 минути.

Повеќе вести на Готви.мк

ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири

Гнездо од компири со селско месо

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо

 

 

singlepost_text