Ослободете се од главоболката без апчиња

Ослободете се од главоболката без апчиња

Постои начин да се ослободите од главоболката без да употребувате апчиња. Постои намирница која ја смирува главата и ја намалува болката, а е достапна и евтина за сите нас.Се работи за чајот од кантарион кој благотворно делува на телото.

Направете чај од кантарион, испијте една чаша и вашите нерви и болки ќе почнат да се смируваат.

Исто така, истражувањата покажале дека овој чај го подобрува и расположението.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Појадувајте и ќе слабеете – Еве како да го забрзате метаболизмот

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text