Морковот е супер храна – еве како го чува нашето здравје

Морковот е супер храна – еве како го чува нашето здравје

Морковот е навистина одлична храна која е богата со витамини и помага да бидеме здрави.Морковите имаат многу витамини кои го забавуваат процесот на стареење. За тоа се виновни бета каротенот, а исто така витаминот А кој го има во морковот и помага да бидеме свежи и здрави.

Овој зеленчук е добар и за забите, бидејќи го поттикнуваат производството на плунка и го отстрануваат забниот плак.

Морковот исто така спречува и инфекции.

Повеќе вести на Готви.мк

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Шарени полнети пиперки

Полнети пиперки

Турли тава по најдобар рецепт

Специјалитет на денот: Пита со мелено месо

Лесковачка урнебес салата – одлична промена во кујната

Веге рижото

Печени тиквички со пилешко и зеленчук

singlepost_text