Манекенот од спотот на Цеца се додворувал на Анастасија во Будва

Манекенот од спотот на Цеца се додворувал на Анастасија во Будва

Кога Цеца Ражнатовиќ пред 3 години го снимила спотот за песната „Да раскинем са њом“, јавноста меѓу останатото, го насочи вниманието кон манекенот Дерек Жугиќ.

Иако соработува со фолк дивата, Дерек тогаш немал прилика да ги запознае нејзините деца, па затоа ова лето кога се сретнал со Анастасија во Будва веднаш се заљубил во неа.

„Штом ја здогледав, останав без воздух. Мислам дека се заљубив на прв поглед“, зборува Дерек за српски „Ало“.

„Анастасија ја сретнав во Будва не ни знаев која е таа. И пријдов, се запознавме и почавме веднаш да зборуваме. Беше многу убава и љубезна, но на нејзините другарки не им се допаднав. Веројатно не навикнале некој така да и приоѓа, не знам“, раскажува Дерек и додава дека не знаел дека таа има момче.

„Па добро што сега. Нема врска. Јас и пријдов на девојката бидејќи ми се допадна, морав. Ништо лошо не направив. Бев културен, и љубезен, разбирам дека они сеуште се деца и дека тоа би можело да им смета, но Боже мој…Воглавно јас утредента дознав дека тоа била ќерката на Цеца. Навистина сум воодушевен. И би сакал некаде повторно да ја сретнам, открива Дерек.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Принцот Хари е на диета – Еве што не смее да јаде

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

 

Преземено од Прес24

singlepost_text