Тестенини со една состојка, а неверојатен вкус – да, можно е!

Тестенини со една состојка, а неверојатен вкус – да, можно е!

Тестенините со сирење се прават од дамнешни времиња, а начинот на кој се подготвуваат еволуирал со текот на времето.

Состојки:

  • 250 гр шпагети
  • сирење
  • путер

Подготовка:

  1. Сè што треба е да сварите шпагети во солена вода, да ставите сирење или пармезан и да ги пропржите на маслиново масло или путер.
  2. Мора да признаеме, рецептот е едноставен, но највкусен!

Гответе со љубов!

Повеќе рецепти со тестенини на Готви.мк

Свежа салата со тестенини

ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини

Тестенини во песто сос

Хот дог шпагети – одличен рецепт кој и дете може да го направи

Варите шпагети во тенџере? – правите голема грешка

Најбрзо слабеење според хороскопскиот знак

Таљатели со зеленчук