Невреме во Македонија – ни се враќа дождот

Невреме во Македонија – ни се враќа дождот

Времето во Македонија ќе биде сончево сo умерена облачност. Ќе дува слаб наместа умерен ветер во западните делови од југозападен, а во останатите делови ветер од јужен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува.Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 28 до 36 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје сончево со мала доумерена облачност и со слаб  ветер од јужен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе се искачи до 34 степени.

Во четврток и во петок ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а ќе има и појава на локален дожд и ретки грмежи. За време на викендот повторно се очекува стабилно и топло време.

Поврзани вести на Готви.мк

БРАВО: Продиџи ќе донираат за настраданите во поплавите

Фондацијата на Ана и Владе Дивац повикуваат светот да донира за настраданите во поплавите

Пекабеско донираше 2,4 тони млеко и конзервирана храна за настраданите во поплавите

(ФОТО) Слаткар: Остај тастатурата и фати се за лопата

Сања за акцијата на Слаткар: Маж ми, дел од големите мажи!

НЕВРЕМЕ: Донации за семејствата на загинатите и настраданите во поплавите – Еве како да помогнете

Еве како да донирате за настраданите во поплавите

 

singlepost_text