Наједноставниот десерт на светот од само две состојки

Наједноставниот десерт на светот од само две состојки

Верувате ли дека може да се направи вкусен и сочен десерт од само две состојки од вашата кујна? Верувајте, можно е.

Состојки:

  • чоколадо за готвење
  • вода

Подготовка:

  1. Помешајте малку од водата со чоколадото додека не добиете глатка смеса. Чинијата во која го топите чоколадото ставете ја врз поголема чинија која ќе ја наполните со лед и вода, па мешајте додека не добиете цврста смеса.
  2. Тоа е тоа, ќе добиете одличен чоколаден мус.

Повеќе вести на Готви.мк

5 намирници кои можат да ги заменат десертите

Ако јадете во ова време од денот никогаш нема да се здебелите

Баклава со вишни по одличен рецепт

Баклава

Класични благи мафини

Шлаг од јагоди – вистински пролетен специјалитет 

Неговото височество: Топло-ладен колач

 

singlepost_text