Имате кршливи нокти? Не се грижете, ова е решението за вас

Имате кршливи нокти? Не се грижете, ова е решението за вас

Решете се од проблемот со кршливите нокти, без да фрлате пари за маникир и скапи третмани. Сè што треба е само да внимавате на исхраната.Јадете блитва која е богата со витамин H кој ги зацврстува ноктите. Исто така, јадете моркови, лосос, банани, како и морски плодови.

Консумирајте и пилешко месо кое е богато со протеини кои ќе ви ги зацврстат ноктите и ќе го вратат нивниот сјај.

Па, дами, дојде крајот на вашите маки. Сменете ја исхраната и уживајте во долгите и цврсти нокти.

Поврзани вести на Готви.мк

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

 

singlepost_text