Големи плати мали кирии: Во овој град луѓето јадат и пијат што сакаат и колку сакаат

Големи плати мали кирии: Во овој град луѓето јадат и пијат што сакаат и колку сакаат

Маринелада е гратче на југот на Шпанија во кое секој би посакал да живее. Има толку голема навалица за доселување, што има листа за чекање. Додека Шпанија тоне во невработеност, овде луѓето не слушнале што е тоа.Има околу 2.700 жители и 250 куќи. Планирана е изградба на уште толку. Платата за еден месец е 1.200 евра, и можеби не ви изгледа многу се додека не го дознаете ова. Киријата во овој град е само 15 евра месечно! Ова значи дека со плата од 1.200 евра може да се живее на висока нога. Луѓето јадат и пијат што сакаат, излегуваат, а што е најинтересно нема полиција, зошто нема ни криминал. Најголем проблем им е што да одберат за јадење денеска.

Па, зарем не е ова рајот на земјата?

Поврзани вести на Готви.мк

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text