Фенг Шуи: Еве што треба да направите во кујната за да се збогатите

Фенг Шуи: Еве што треба да направите во кујната за да се збогатите

Што мислите зошто славните ѕвезди кои имаат огромни суми пари одат токму на црвен тепих? Фенг Шуи е древна кинеска техника која може да ни помогне да се збогатиме и да имаме среќа во домот, а ова се советите:Дома не треба да имате симболи со вода, бидејчи цевки од кои нешто тече, според Фенг шуи се знак дека нешто ви бега од рацете.

Важно е важиот дом да биде здрав, опуштен простор каде ќе уживате, па затоа внесете повеќе растенија во него.

Според древната техника, чистотата на кујната е дирекно поврзана со богатството, па затоа кујната мора да биде чиста за домот правилно да функционира.Исчистете ја кујната, бидејќи таа е просторот каде се поминува голем дел од времето, тука е храната и се што е дирекно поврзано со нас.

Исто така, не треба дома да чувате стари нешта колку да не се фрлат, бидејчи носат лоша среќа.

Повеќе вести на Готви.мк

Ирина Шајк е на романтичен одмор, а еве како ја одржува линијата

Шајк: Не разбирам како некои луѓе можат да не јадат!

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко