Вкусен чоколаден десерт за неколку минути

Вкусен чоколаден десерт за неколку минути

Направете вкусно чоколадно уживање за вас и вашите најблиски за само неколку минути. Ова е се што ви треба:

Состојки:

  • 6 јајца
  • 320 гр чоколадни трошки
  • 6 лажици путер

Подготовка:

  1. Се се меша во сад, па се става во тава за печење.
  2. Се пече 40 минути на 200 степени.
  3. Уживајте и гответе со љубов J

Повеќе рецепти на Готви.Мк:

Салата која летово ќе ја правите секој ден

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

singlepost_text