young teenager drinking water after exercise.

ВАЖНО: Пијте многу вода – еве зошто му е потребна на телото

Сите сме слушнале дека водата е еликсир за живот и убаваина, а верувајте тоа е така. Неопходно е да се пие многу вода за да бидеме здрави и свежи.Водата помага да се одржи фит форма, да се забави дебелеењето, и организмот да функционира побрзо. Таа помага и подобро да вежбаме, со тоа што ја регулира телесната температура.

Таа го намалува ризикот од камен во бубрегот, и најчесто камен се создава поради малото количество вода во организмот.

Таа го намалува стресот, ја подобрува концентрацијата, помага да се излекува главоболка, а ја прави и кожата мазна и мека, без акни и брчки.

Пијте вода и гледајте ги резултатите!

Поврзани вести на Готви.мк:

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Појадувајте и ќе слабеете – Еве како да го забрзате метаболизмот

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

 

singlepost_text