Нова идеја за ручек: Три состојки за триесет минути

Нова идеја за ручек: Три состојки за триесет минути

Ако веќе ви снемува нови идеи за специјалитети кои ќе ги понудите на семејството, ние ви нудиме сјаен рецепт за чија што подготовка ви требаат три состојки и 30 минути 🙂

Состојки:

  • 400 гр пилешки гради
  • 6 лажици чили
  • 1 шолја изрендан кашкавал

Подготовка:

  1. Пилешките гради ставете ги во огноотпорна чинија, прелијте ги со кечап, па ставете кашкавал.
  2. Печете 25 минути на 180 степени.

Поврзани вести на Готви.Мк:

ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири

Гнездо од компири со селско месо

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

 

singlepost_text