Нека не ве лаже сонцето – следува невреме

Нека не ве лаже сонцето – следува невреме

Времето  во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб променлив ветер.Утринската температура ќе се движи од осум до 16, а дневната од 28 до 35 степени.

Во Скопје слично време, сончево, потопло и со мала облачност. Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 33 степени.

До среда времето ќе биде стабилно со благ пораст на температурата. Во четврток и во петок ќе има зголемување на облачноста и услови за локален дожд претежно во попладневните часови.

За време на викендот се очекува стабилно и топло време со температура и до 38 степени на југоистокот од земјата.

Повеќе вести на Готви.мк

Пекабеско донираше 2,4 тони млеко и конзервирана храна за настраданите во поплавите

(ФОТО) Слаткар: Остај тастатурата и фати се за лопата

Сања за акцијата на Слаткар: Маж ми, дел од големите мажи!

НЕВРЕМЕ: Донации за семејствата на загинатите и настраданите во поплавите – Еве како да помогнете

Еве како да донирате за настраданите во поплавите

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text