Hands on the cup

Колку кафе е дозволено да пиеме дневно? – ова се последиците

За некои денот не почнува без шолја топло кафе. Помислата дека ќе ја зголеми функцијата на телото и ќе не расони, е она што го прави да е секојдневен дел од нашето живеење. Многумина мислат дека не можат воопшто да функционираат пред да го испијат првото утринско кафе, стануваат и веднаш се фаќаат сеуште нерасонети за ѓезвето, а потоа во текот на денот пијат уште неколку кафиња. Сепак, многу кафе му штети на телото.

Според анализите, просечен човек треба да пие 2 шолји кафе на ден.Во спротивно, може да дојде до негативни последици како нервоза, главоболка, неправилна работа на срцето.

Па, уживајте во омилениот вкус на кафето, но со мерка.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

Пржена банана

Напиток кој го менува денот: Смути од кафе и банана

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

 

singlepost_text