ФОТО: Упорноста се исплати: Погледнете колку ослабе Сека од почетокот на кариерата

ФОТО: Упорноста се исплати: Погледнете колку ослабе Сека од почетокот на кариерата

Сека Алексиќ кога се појави на малите екрани, имаше некој килограм повеќе. Со здрава исхрана и редовно вежбање во теретана, убавата српска пејачка која го очекува своето прво дете, ослабна до непрепознатливост.

Сека за српските портали изјави дека решила дека мора нешто да превземе во врска со дебелината, кога купила комплет кој и бил четири броја помал. Таа решила дека мора да го облече и започнала да вежба.

Пејачката имала и цврста поддршка од својот сопруг Вељко.

Сека е доказ дека кога се сака се се може и дека упорноста се исплати.

Повеќе вести на Готви.мк:

Наместо да слабеете се дебелеете? Прочитајте што е причината

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

 

singlepost_text