Дами ова е спасот: Една намирница за поголеми и погусти трепки

Дами ова е спасот: Една намирница за поголеми и погусти трепки

Сите жени сонуваат да имаат долги и густи трепки. Иако кај некои тоа го дала мајка природа, други не можат да се пофалат со истото. Ви нудиме маска со која ќе имате подолги и погусти трепки. Веќе никогаш нема да ви требаат вештачки трепки за ноќните излегувања и дружења.Се што ви треба е една намирница, и тоа рицинусово масло кое е со антибактериско и антивоспалително дејство.

Тргнете ја шминката од себе, измијте го убаво лицето со ладно вода, па земете од маслото на прстите и масирајте ги неколку минути трепките.

Резултатите ќе бидат видливи.

Повеќе вести на Готви.мк:

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

 

singlepost_text