VATICAN CITY, VATICAN - SEPTEMBER 18:  Pope Francis attends his weekly General Audience in St. Peter's Square on September 18, 2013 in Vatican City, Vatican. Pontiff  called on Catholics together with other Christians to continue to pray for peace in the most trouble parts of the world.  (Photo by Franco Origlia/Getty Images)

Знаете ли што јаде Папата?

Папата има посебен начин на исхрана, а во него е вметнат стар аргентински рецепт. Папата Франсис јаде „Dulce de lece”, џем од млеко со посебен вкус. Тој на листата на Ватикан се нашол од 2013 година.Овој рецепт е стар стотина години.

Инаку, Папата Франсис е поглаватар на Римокатоличката Црква од 2013 година.

Повеќе вести на Готви.мк

Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

 

singlepost_text