Почнува нова недела: Пресврт со времето

Почнува нова недела: Пресврт со времето

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб северен ветер.Утринската температура ќе се движи од 8 до 16, а дневната од 26 до 34 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб северен ветер. Температурите ќе се движат од 12 до 32 степена.

УХМР за наредните денови најавува период на стабилно време со постепен пораст на дневната температура на воздухот.

singlepost_text