Комарци и муви во домот? Со овие 2 намирници повеќе нема ни да припарат

Комарци и муви во домот? Со овие 2 намирници повеќе нема ни да припарат

Летниот период во домовите влегуваат голем број на муви и комарци. Наш читател ни испраќа рецепт кој се прави со само 2 намирници и гарантирано ги брка инсектите од вашиот дом или работни простории.

Се што ви треба се лимон и каранфилче.

Лимонот исечете го на четвртини и во секое парче забодете по неколку каранфилчиња. Ставете го во собата, а може да делува и до цел месец.

Освен корисното дејство, овој рецепт изгледа и декоративно.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Комарци? Рецепт со кој ќе бидете мирни цело лето

Протеините – основа на ефикасните диети

ВАЖНО: 5 намирници за рамен стомак ова лето

Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text