Јадете прокељ и чувајте го здравјето

Јадете прокељ и чувајте го здравјето

Прокељот е интересна и вкусна намирница, која има супер вкус. Освен што служи за вкусни ручеци, салати, како и декорации, прокељот е навистина здрав.Еве како му помага на нашиот организам:

Тој е богат со витамини, особено витамин А, како и Ц, Б, Е и К. Содржи минерали, бакар, калциум, магнезиум, омега масни киселини и белковини во себе.

Придонесува кожата да биде посјајна и поздрава, штити од токсини и ја подобрува работата на црниот дроб.

Повеќе вести на Готви.мк

Шарени полнети пиперки

Полнети пиперки

Турли тава по најдобар рецепт

Специјалитет на денот: Пита со мелено месо

Лесковачка урнебес салата – одлична промена во кујната

Веге рижото

Печени тиквички со пилешко и зеленчук