ФОТО: Ослабела 45 килограми за да биде убава невеста – Прочитајте колку е важна мотивацијата

ФОТО: Ослабела 45 килограми за да биде убава невеста – Прочитајте колку е важна мотивацијата

Сем Мак-Гинли отсекогаш имала проблем со дебелината, особено откако го родила своето синче. Кога нејзиниот партнер Брајан Мак-Гинли ја побарал за жена, Сем решила да ослабе за да биде убава невеста.„Откако Брајан ме побара за жена, отидов да пробувам венчаници. Најголемите броеви не можев ни да ги закопчам, срцето ми се скрши. Никогаш не ни замислував дека ќе бидам дебела невеста и решив да преземам нешто“, вели таа.

Решителната девојка за 11 месеци ослабела 45 килограми.

Повеќе вести на Готви.мк

ВАЖНО: 5 намирници за рамен стомак ова лето

Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

 

singlepost_text