Временска прогноза: Идната недела повторно невреме

Временска прогноза: Идната недела повторно невреме

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. УВ-индкесот ќе изнесува 8.Температурата ќе се движи од 21 до 31 степени.Во Скопје  ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе достигне до 28 степени.

Од утре не чека сончева недела, освен во среда кога повторно ќе има невреме.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

БРАВО: Продиџи ќе донираат за настраданите во поплавите

Фондацијата на Ана и Владе Дивац повикуваат светот да донира за настраданите во поплавите

Пекабеско донираше 2,4 тони млеко и конзервирана храна за настраданите во поплавите

(ФОТО) Слаткар: Остај тастатурата и фати се за лопата

Сања за акцијата на Слаткар: Маж ми, дел од големите мажи!

НЕВРЕМЕ: Донации за семејствата на загинатите и настраданите во поплавите – Еве како да помогнете

Еве како да донирате за настраданите во поплавите

 

singlepost_text