ФОТО: Ослабела 58 килограми – здравата исхрана и го сменила животот од корен

ФОТО: Ослабела 58 килограми – здравата исхрана и го сменила животот од корен

Неверојатна трансформација! По години барање утеха во храната и неконтролираното консумирање, 26-годишната Американка одлучила да ја преземе контролата над својата тежина.Некогаш имала 122 килограми со дијагностицирана морбидна дебелина, но Конер Ренш одлучила да стави крај на својата тежина. Со здрава исхрана таа испеала да ослабе неверојатни 58 килограми.

– Секогаш бев мета на злоставување на насилниците во училиштето па мојата самодоверба беше непостоечка. Сепак одлучив да променам се, рекла Конер.

Стриите на нејзиниот стомак сега се само потсетник на она што била некогаш. Тие се дел од неа, вели таа.

Поврзани вести на Готви.мк

Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ